2009 Tournament of Champions Final Results
 
Gun Dog Class
Place Dog Owner/Handler
1 High Ball Jim Schroeder
2 Freckles Todd Fielitz
3 Scooter Jack Mitchell
4 Wyatt Todd Fielitz
 
Senior Hunter Class
Place Dog Owner/Handler
1 Chance Bob Bogardus Jr.
2 Jack Breanna Torres
3 Slick Brian Smith
4 Max Pete Torres

 

2009 Gun Dog Class - Standings
Place Points Dog Handler TOC
1 398 Gage Bob Bogardus Jr GD
2 382 Ranger Jim Cassara GD
3 363 Deuce Dave Auten GD
4 337 Mitzi Todd Henderson GD
5 333 Scooter Jack Mitchell GD
6 249 Rascal Todd Henderson GD
7 214 Hobie Tom Wheeling GD
8 201 Jazz Brian Smith GD
9 192 Lucy Keny Wicht GD
10 171 Wyatt Todd Fielitz GD
11 160 Freckles Todd Fielitz GD
12 140 Tori Brent Jacobs
13 135 Ryche Todd Fielitz GD
14 119 Ellie Mae Mike Beeny GD
15 118 Shilo Mike Beeny GD
16 96 Sage Todd Fielitz
17 90 Zeke Doug Walsh GD
18 82 Bala Sal Alanis JH
19 64 Shiner Andy Welch GD
20 62 Pepper Ed Rucker GD
21 59 Charlie Pat Husted
22 56 Wilson Wendy Christianson
23 45 Colt Bob Bogardus Sr
24 42 Tabos Doug Walsh
25 40 High Ball Jim Schroeder GD
26 38 Dundee Doug Burton GD
27 36 Dru Ron Horn
28 21 Leo Ron Horn JH
29 21 Trey Dan Bryda
30 14 Stryder Ron Horn

 

2009 Senior Hunter Class - Standings
Place Points Dog Handler TOC
1 143 Daja Jim Schroeder SH
2 126 Chance Bob Bogardus Jr SH
3 125 Slick Brian Smith SH
4 118 Jazzmin Debbie Schroeder SH
5 117 Daisy Jason Taylor SH
6 106 MAX Pete Torres SH
7 97 Duke Brandee Chapa SH
8 79 Yeller Sal Alanis SH
9 74 Jack Pete Torres SH
10 70 Sassi Belle Doug Burton SH
11 50 Valentine Dan Bryda SH
12 45 Makena Josh Scott
13 39 Ura Dennis Rhorman SH
14 37 Piper Russel Page SH
15 34 Tanner Ron Horn SH
16 33 Auzzie Kit C
17 26 Hitch Ron Horn
18 25 Dixie Vinny Fragapane
19 22 Kirla Sal Alanis
20 20 Kirla Sal Alanis
21 17 Jake Russ Mullecker SH
22 15 Blu Ron Horn
23 15 Dakota Mike George
24 12 Beemer Jack Herchold
25 10 Riley Steve Kolo
26 10 Trey Dan Bryda
27 9 Katie Russel Page JH
28 8 Sue Keny Wicht
29 8 Gus Bob Bogardus Jr
30 8 REM Bob Weaver JH
31 7 Tanner Ron Horn SH
32 6 Arrow Chris Fenner JH
33 6 Dundee Doug Burton GD
34 6 Greta Russ Mullecker
35 5 Grinder Cedric Gerdes JH
36 4 Cowboy Ed Rucker
37 3 Roscoe Ed Rucker JH
38 1 Coop TBD
39 1 Jitter Lance Gerdes

 

2009 Junior Hunter Class - Standings
Place Points Dog Handler TOC
1 49 Grinder Cedric Gerdes JH
2 47 REM Bob Weaver JH
3 32 Bala Sal Alanis JH
4 31 Zeek Mike George JH
5 29 Arrow Chris Fenner JH
6 23 Daisy Jason Taylor SH
7 21 Cheyenne Snow Aubel JH
8 21 Scout Dennis Rhorman JH
9 18 Puck Brent Jacobs JH
10 14 Kona Randy JH
11 13 Deckland Ty Greenwade
12 12 Maise Scott Robb
13 12 Wheel Sheldon White
14 11 Leyna Dominic Conn
15 10 Ody Carey F JH
16 9 Roscoe Ed Rucker JH
17 9 Choco Sal Alanis
18 7 Bosephus Corey Martin JH
19 7 Reynolds Christy Henderson JH
20 3 Madison Steve Kolo
21 3 Gretchen Tanner Smith
22 2 AXLE Kit C
23 2 Cash Pat Husted

 

home | events | news | membership | club meeting